27. 10. 2013

MEDIEVAL PROPHECY bootleg

Kde se vzala, tu se vzala, dvanáctipalcová LP verze Medieval Prophecy :-) Deska nám nabízí "Medieval Prophecy", a pak ještě demo "Into The Infernal Storm Of Evil", demo "Macabre Operetta"  promo "From Dark To Black". Takže vlastně všechno, co už vyšlo na několika jiných LP a CD. No ale neberte to kurva!! Vylisováno bylo 100ks a já mám kopii č. 002. Hurá!!





2. 10. 2013

ROZHOVOR S VORPHEM ( CZE / ENG )


pro Mortemzine.net 11/2011

Rozhovor spáchal Dufaq. Díky ti !!!!


1. Zdravím SAMAEL a děkuji za možnost s Vámi učinit první rozhovor pro naše medium. Historie SAMAEL je dlouhá a členitá. Mohl bys na úvod v rychlosti shrnout Vaši minulost a vytyčit ty nejdůležitější body? Na konci osmdesátých let jsme započali jako dvojice. Náš první material bylo 7" EP “Medieval Prophecy” a o tři roky později v devadesátém prvním vyšla debutová deska “Worship Him”. Od té chvíle jsme se vydali na výpravu za naší skutečnou identitou, což vyvrcholilo u alba “Passage”, které položilo první pořádný stavební kámen od našeho založení. Dalším krokem kupředu v rámci vytváření našeho zvuku je album “Reign of Light” z 2004. V květnu tohoto roku jsme vydali “Lux Mundi” a aktuálně brázdíme Evropu na jeho podporu.

2. Vaše počátky sahají až do roku 1987. S kapelou jste tedy začínali opravdu mladí. Pamatuješ si ještě na okolnosti vzniku? Co Vás s bratrem vůbec k hudbě přivedlo?

Oba dva jsme chtěli mít svou vlastní kapelu, ale když jsme zkusili hrát spolu, cítili jsme, že pro oba dva bude nejlepší se spojit a mít vlastní projekt. Moje hlavní motivace byla hrát živě a občas se stává, že i process skládání si užívám stejně jako živé hraní.

...
pro pokračování klikněte na Další informace » / click on Další informace »  to continue

15. 8. 2013

ROZHOVOR S VORPHEM

pro rockový magazín SPARK 3/2005

Cesta za světlem je cíl

Aktuální dění v kapele, ze které vyzařuje žtivotaschopnost a pozitivní energie, nová výtečná deska "Reign Of Light" (Vláda světla), vydařené koncertní turné, ale především osobní setkání se členy SAMAEL na sklonku minulého roku v Brně jsou jen některé z impulsů, které mne silně inspirovali k následujícímu interview a způsobily, že jsem se na něj opravdu těšil. Frontman SAMAEL mě rozhodně nezklamal - dokazuje, že kapela v posledních letech hudebně, duchovně i lidsky dospěla (a nejen tím, že od adolescentního obskurního okultismu a temnoty přesunula své duchovní těžiště do mnohem otevřenějších a světlejších rozměrů) a své odpovědi (často obsahující radikální pohled na sebe i na tvorbu) formuluje s prostou rafinovaností čínských mudrců...

Když jste hráli v listopadu v Brně, četl sis při čekání na zvukovku knihu Jamese Joyce. Při našem následném povídání to na mne dělalo dojem, že jste docela velcí čtenáři - dokázal bys nějak vyjádřit, co vlastně v literatuře hledáte a co v ní nacházíte?
Číst znamená sdílet zkušenosti, vstoupit do diskuse s autorem (pokud na sebe vezmeme břemeno nutnosti přemýšlet nad textem). I když je i samotný náš život bohatý na různá setkání, je vždy příjemné hledat si v knize a jejím autorovi společníka dle vlastního výběru. Jedno čínské přísloví praví, že "přestat číst znamená ztratit přítele". To mi připadá dost výstižné.

Inspiruje tě nějak literatura při psaní nových písní či textů?
Nejsem si jistý, zda jde o nějaký přímý a okamžitý vliv, ale myslím, že celkově jde o významný přínos pro tvorbu. Často jsem touto cestou konfrontován s nějakým novým nápadem nebo úhlem pohledu, který jsem předtím nezvažoval a nečelil mu, což mne nutí rozvinout myšlenku, přizpůsobit ji nebo dovést trochu dál.

V dřívějších letech jste bývali spojováni spíše s negativními či temnými emocemi. Naproti domu dnes je vaše muzika i celkový dojem z vaší skupiny mnohem pozitivnější, "prosvětlenější"  (své k tomu říká jistě i titul vaší nové desky). Můžeš nějak tuto změnu vysvětlit?
Získali jsme mnohem víc důvěry - každý jednotlivě v sebe sama i navzájem vůči sobě. Naučili jsme se znát a respektovat své přednosti, své silné i slabé stránky. Jsme více připraveni čelit různým problémům než dříve, což nám dovoluje hledět na věci s větší dávkou soudnosti a rozlišovací schopností, držet si od nich trochu odstup vzhledem k životu, který vedeme.

pro pokračování klikněte na Další informace »

1. 7. 2013

SAMAEL/KATATONIA/DIABOLICAL MASQUERADE/XYTRAS

 SAMAEL / KATATONIA / DIABOLICAL MASQUERADE / XYTRAS (split MP3 bootleg from Russia)   :-)

 

 
O tom že je v Rusku možné opravdu všechno svědčí tenhle disk, na kterém jsou zaznamenány v ne moc kvalitních 128kbps MP3kách alba od SAMAEL, KATATONIA, DIABOLICAL MASQUERADE a XYTRAS. V podstatě je tenhle disk uplně zbytečnej, ale když se nabídla možnost pořídit ho za 50 Kč, tak proč ne :-)
 

22. 6. 2013

ROZHOVOR S MASMISEIMEM

pro rockový magazín SPARK 11/2002
 
SAMAEL
Pyrrhovo vítězství padlých švýcarských andělů!
 
Dobyli svět s přelomovou deskou "Passage", potvrdili svůj status materiálem "Eternal". Dnes již legendární švýcarské kvarteto SAMAEL dokázalo vytvořit prakticky nový žánr a zcela po svém propojit zatěžkaný temný metal s neméně zatěžkanou a temnou elektronickou hudbou, a to takovým způsobem, že jim většina fanoušků, včetně striktních metalistů zobala jejich "nejtvrdší disko" přímo z ruky. Valivé hymny jakoby ztěžka vybagrované ze samých základů země, zvukové stěny, až šamansky či rituálně znějící výrazné rytmické základy a nad tím vším cit pro silné a chytlavé melodie i jakousi kosmickou atmosféru z jiného světa. SAMAEL jsou zkrátka jediní, jedineční a neopakovatelní. O to smutnější je jejich početná fanouškovská obec při pohledu na neutěšenou současnost kapely, zmítané ani ne tak hudebními jako spíše ekonomickými problémy, které prakticky skoro zastavily její chod. Snad se vše v dobré obrátí, zdá se že se kapela trochu vzpamatovala a zablýsklo se na lepší časy. Nejen o uplynulých "třech letech mlčení" jsme si povídali s baskytaristou Masmiseimem...
 
Určitě se mnou budeš souhlasit, že o vaší kapele nebylo skutečně podezřele dlouho slyšet. První otázka tedy ani nemůže znít jinak než "co je nového?" !
Nového je především to, že máme připravený a nahraný čerstvý materiál "Era One", tak trochu speciální album, kde jsme si vyzkoušeli některé nové věci... Pokud bych měl vybrat jediné slovo které by jej nejlépe charakterizovalo, bude velmi atmosférické. Půjde o trochu zvláštní záležitost, i pokud jde o mimohudební stránku věci, kterou pro nás symbolizuje. Nazval bych jej albem "v závorce". Vzniklo zejména proto, že jsme potřebovali něco natočit, trochu pokročit vpřed. Připravovali jsme jej v pro SAMAEL těžkém období vážných problémů s vydavatelem... Neměli jsme moc velkou motivaci, takže z něj určitě půjde jiná atmosféra. Není to tak úplně "řadovka" se vším všudy, nejde o "samaelovskou klasiku", spíše o programátorskou záležitost Xytrase plus Vorphův vokál... Možná bych to spíše mohl srovnat s kdysi vydaným projektetem XYTRAS, kde se nacházely naše skladby v přearanžované, mnohem atmosféričtější podobě...
 
Pokud je vznik alba doprovázen ne zrovna příjemným obdobím vaší kapely, které se na výsledku určitě podepsalo, řekl bych, že pocity spojené s tímto materiálem budou asi dost smíšené, není-liž pravda?
Stojíme si za vším, co jsme kdy udělali, máme rádi i toto album, ale náš vztah k němu je trochu odlišný od vztahu k našim regulérním albům. Přesto je pro nás materiál "Era One" velmi důležitý, jsou na něm pro nás zajímavé věci a jsme rádi že jsme alespoň touto formou zase mohli něco udělat pod hlavičkou SAMAEL.
 
...pro pokračování klikněte na Další informace »
 

17. 6. 2013

VIDEOS FROM CZECH DEATH FEST 2013

MY VIDEOS!!
 
Když už se objevilo na facebooku a twitteru moje video za což jsem velmi rád, je třeba podotknout, že těch videí jsem svým stařičkým Kodakem nakodakoval celkem 8. Jedno můžete mrknout tady, ostatní na odkazech pod videem...
 

 
 
 
 
In Gold We Trust - http://www.youtube.com/watch?v=-32V_ESCXS8 or on SAMAEL Facebook/Twitter
 
 
 
 
 I love it!!

16. 6. 2013

CZECH DEATH FEST 2013 - autogramiáda


METALGATE CZECH DEATH FEST 2013 !!

autogramiáda

 
MAS 


XY


Mak says: "Hey, this guy on money looks like me." :-)

MAK 

VORPH 

My hand and Mak alias Jan Amos Komensky :-)


Me and my heroes...

:-)
 
...and great gig on photos...
 
 VORPH and MAK

 XY, VORPH and MAK
 
 VORPH
 
 MAS and VORPH
 
Reign of Light
 
...and videos next time...

16. 5. 2013

ROZHOVOR S VORPHEM


pro metalový magazín PAŘÁT 4,5/2013

Cítíme se jako na začátku

Jejich první tři alba patří mezi klenoty (nejen) blackmetalových sbírek. Pojetí temného metalu, s jakým se prezentovali, nemohlo nechat metalový svět v klidu. Protože na těch albech dle vlastních slov vyčerpali veškerý arzenál a už by se jen opakovali, v roce 1996 předstupují se stylově jiným albem "Passage", které jim klidně mohlo zlomit vaz. Leč stal se prřesný opak a přestože kytarista a zpěvák Vorph tu desku, v době svého vzniku přezdívanou "cyber metal příštího století", nemá příliš v lásce, uznává, že nebýt jí, s největší pravděpodobností by už jméno SAMAEL drahnou dobu tlelo na metalovém pohřebišti. Překonali i krizi na počátku milénia, stejně tak si poradili se smíšenými pocity související s deskou  "Solar Soul" a předloňská "Lux Mundi" jim vlila do žil tak silnou energii, že na ní jedou dodnes. Na všechna tato témata (i mnohá další se točilo naše povídání s Vorphem, které se uskutečnilo kvůli jejich show na letošním MetalGate Czech Death festu. Aby vás na jejich vystoupení navnadilo (úsměv).

V červnu opět zavítáte do Česka, stane se jedním ze dvou headlinerů festivalu MetalGate Chech Death fest. jak po čtvrtstoletí v SAMAEL vnímáš všechny koncertní nabídky? Zajímáš se o to kde přesně se festival uskuteční, v jaké lokalitě, jak to tam vypadá? Nebo to necháváš na úplně jiných  lidech, kteří zhodnotí zda-li je pro SAMAEL ve všech bodec výhodné tu kterou nabídku přijmout?

Máme vybudovaný okruh spolupracovníků. Agentura zhodnotí výhodnost nabídky a poslední slovo máme my, kapela. Jde také o to, jakou pověst ten festival má, to samé pořadatel. O CDF jsme slyšeli jen pozitivní reference. Navíc po prohlédnutí fotek v jaké krásné lokalitě se koná, jsme nabídku rádi přijali. Je to sice menší festival, ale na takových bývá bezprostřednější kontakt s publikem a velice přátelská atmosféra. Jsme zvědaví a těšíme se.

...pro pokračování klikni na...

6. 5. 2013

ROZHOVOR S XYTRASEM

 
pro rockový magazín Spark (4/98)
Mystické ozvěny SAMAEL
Od bicích ke klávesám a posléze k programování bicích uchýlil se XY, autor hudby legendy SAMAEL. Nejenže mystikou provoněl a rachotným tepem pepří alba této švýcarské skupiny, dokonce jejich zatím poslední řadový produkt „Passage“ zvrhl ve svůj první, zcela osobní sólový projekt „Passage“. Vynikající příležitost pohovořit o životě, ne?
Pro začátek, XY, jak bys přiblížil své album fanouškovi původní předloze SAMAEL oddanému?
Především je album SAMAEL metalovější, elektroničtější. Já jsem zvolil kompletně rozdílný přístup i když v podstatě jde o tytéž písně. Vytáhl jsem z nich základní linky kláves a ty rozvinul. Někdy bylo nutné tu skladbu radiálně přepracovat, jiné zůstaly velice podobné originálu. Je to jako rozvíjení vize na základě několika kostí, či celé kostry – podle toho, kolik zůstalo zachováno. Toto album je jasnější, přirozenější a klasičtější tváře „Passage“ SAMAEL.
 
A jaké použít charakteristiky, abys přiblížil znění této hudby nesamaelské obci? Lidem o nichž si myslíš, že by si tvou desku měli poslechnout?
Rozhodně bude zajímavá pro ty, kteří jsou ochotní naslouchat klasické hudbě i jiným žánrům. Není totiž zcela jednoznačná, je v tom něco klasického, ale není to tradiční pojetí vážné hudby. Je to muzika moderní, nehodlám předstírat, že dokážu psát vážnou hudbu. Snažím se jen použít přístup a vcítění, jež vedly klasické skladatele. Má verze „Passage“ bude určitě příjemný přemostěním žánrů pro nepříliš fanatické příznivce klasiky.

... pro pokračování klikněte na Další informace »

29. 3. 2013

20. 3. 2013

1. 9. 2012

DIY

Maximal DIY...    :-)


"Morbid Metal" tape


"Blood Worship" Live in France 1992 tape


SAMAEL/MAYHEM split live tape


BLASPHEMY/BEHERIT/SAMAEL split live tape

1. 7. 2012

SAMAEL - Telepathic

SAMAEL - Telepathic (remix) promo CD 2004


 


1Telepathic (Remix)
2Telepathic (Instrumental Version)
3Telepath (Album Version)

19. 2. 2012

SAMAEL - Valkyrie´s New Ride

SAMAEL - Valkyries´ New Ride / Slavocracy




 

1.Valkyries' New Ride 03:52  Show lyrics
2.Slavocracy 03:30  Show lyrics
3.Slavocracy (Instrumental) 03:33 
10:55

 

15. 12. 2011

SAMAEL - Into The Dark

SAMAEL - Into The Dark








SAMAEL - Live In Brno

SAMAEL - Live in Brno







Jako správný fanoušek, tak i já jsem si vyrobil svůj bootleg, který má překvapivě dobrý zvuk. Nahrávka pochází z r. 1996 z Brna a tomu i odpovídá setlist. Vyrobeny byly pouze 2 kusy. Jeden mám já a ten druhej, kdoví?